Menu

Jak dobrze wybrać fotografa na ślub ? – Organizacja wesela – Jaki powinien być dobry fotograf na wesele ?

Jak dobrze wybrać fotografa na ślub ? - Organizacja wesela - Jaki powinien być dobry fotograf na wesele ?


 

 

Kilka przydatnych pytań i odpowiedzi.

 

 

P: Gdzie szukać dobrego fotografa ? Jaki jest dobry fotograf na ślub i na wesele ?

O: Na początku zapytaj wszystkich znajomych, którzy niedawno brali ślub. Być może mogą kogoś polecić. Być może ktoś z rodziny może pomóc. Jeżeli nie, to przeszukaj Internet.

P: Ile wesel ma za sobą profesjonalny fotograf ?

O: Trudno powiedzieć, ja mam za sobą dziesięć…, jedynaście pełnych sezonów. I dla wielu osób jestem profesjonalistą, jednakże ciągle dążę do doskonałości.

P: Z jakim wyprzedzeniem powinno się rezerwować termin u Pana ?

O: Rezerwacja terminu odbywa się wedle zasady „kto pierwszy, ten lepszy”. Rezerwacji najlepiej dokonać jak najwcześniej. Niektórzy nasi klienci, żeby mieć pewność, rezerwują termin nawet z dwuletnim wyprzedzeniem. Wpłata niewielkiego zadatku i podpisanie umowy jest gwarancją rezerwacji.

P: Jaki powinien być dobry fotograf na ślub ?

O: Fotograf powinien być osobą kontaktową, z poczuciem humoru, ale również powinien zachowywać się jak profesjonalista. W dniu ślubu powinniście czuć się z nim swobodnie. Powinien być schludny i dobrze ubrany, powinien godnie reprezentować swoją firmę. Już na spotkaniu wszystkie te zalety powinny być zauważone.

P: Czy posiada Pan zapasowy sprzęt ?

O: Profesjonalny fotograf zawsze ma ze sobą dwa lub nawet trzy aparaty i komplet czterech, pięciu obiektywów. Tak jak w moim przypadku. Dwa jednakowe aparaty i trzy obiektywy, to idealny komplet na każdą sytuację. Dzięki temu nie noszę ze sobą torby czy plecaka. Nie muszę stać w kościele przy torbie (pilnować jej) lub szukać nagle obiektywów i hałasować dekielkami. Mam pełną swobodę pracy i jestem przy tym cichy i niemal niewidoczny.

P: Oferta ślubna ? na co zwracać uwagę ?

O: Oferta powinna być czytelna i zwięzła, jednocześnie powinna odpowiadać na wszystkie wasze pytania odnośnie tego co otrzymacie lub co chcecie otrzymać. W mojej ofercie pakiety są jasno opisane. Ponadto poniżej pakietów mamy opisane dodatki oraz dodatkowe usługi związane z ofertą ślubna tj. (okładki albumów, cena dojazdu, cena asystenta do sesji w plenerze…).

P: Na jakim obszarze wykonuje Pan zlecenia ślubne ?

O: Dojazd nie stanowi problemu. Pracujemy wszędzie tam, gdzie potrzebujecie. Pracuję na terenie całej Polski, Europy i świata. Ceny moich dojazdów zależą od ilości przejechanym kilometrów. Oczywiście w przypadku sesji za granicą, należy zapewnić przeloty samolotowe, noclegi i wyżywienie.

P: Czy my w ogóle chcemy zdjęcia ślubne i po co nam one ?

O: W życiu każdego człowieka są takie momenty, które trzeba zachować w pamięci, zarówno dla siebie jak i dla potomstwa. To oni będą kiedyś oglądać Wasz album i pokazywać go swoim dzieciom. To bardzo ważna pamiątka, która po latach staje się jeszcze ważniejsza.

P: Dlaczego fotografia ślubna tyle kosztuje ?

O: Sprzęt, w który zainwestował profesjonalny fotograf, to kwota sięgająca niekiedy 50, a nawet 70tyś zł, poza tym komputer i oprogramowanie i wiele innych rzeczy. Fotograf tygodniami spędza czas nad obróbką i inwestuje w albumy, które Wam przekaże. To jest ciężka i pochłaniająca mnóstwo czasu praca. Wielu osobom wydaje się, że zamyka się ona w 15 godzinach biegania z aparatem. Nie.

P: Jaki jest czas oczekiwania na album ?

O: Czas oczekiwania na album jest uzależniony od obłożenia sezonu. Nie przekracza on jednak czterech miesięcy od daty wykonania zdjęć.

P: Czy wystawia Pan rachunki ?

O: Oczywiście. Każda profesjonalna firma z każdej dziedziny powinna to robić. Jest to element prowadzenia legalnej działalności.

P: Jakiego rodzaju informacje powinniśmy przekazać przed dniem ślubu?

O: Na około tydzień przed ceremonią powinniście przesłać dokładny plan dnia. Najlepiej w punktach, z dokładnymi godzinami i adresami. Trzeba zawrzeć w nim wszystkie nietypowe wydarzenia. Wszystko po to by nic nas nie zaskoczyło, byśmy mogli utrwalić wszystkie ważne momenty .

P: Czy możemy mówić sobie po imieniu?

O: Jak najbardziej tak.

 

 

Wyróżnienia:

 

1. Najlepsze zdjęcia ślubne na Dolnym Śląsku 2013/14r. „Wrocław Nasze Miasto”

2. Najlepszy fotograf ślubny roku 2014/15r. „Gazeta Wrocławska”

3. Dyplom „Wesele Marzeń – Najlepszy Fotograf Ślubny
 
4. Wyróżnienie – Międzynarodowy Fotograf Ślubny 2015/16 – World Traveller Award 2015/16.
 

 
Jak dobrze wybrać fotografa na ślub? - Najlepszy Fotograf Ślubny Michał Słomiński

 
 


 

Fotograf Wrocław opinie :
Ocena :
5 based on 6 votes
Czego dotyczy :
Fotograf Wrocław - Michał Słomiński
Nie jesteś moim klientem ? Nie oceniaj !

Jak dobrze wybrać fotografa na ślub ? – Organizacja wesela – Jaki powinien być dobry fotograf na wesele ?

Autor: Michał Słomiński

5 komentarzy

  1. Długo szukaliśmy fotografa i w końcu znaleźliśmy. Michale nasze zdjęcia też są wyjątkowe i piękne. Dziękujemy za wymarzoną pamiątkę. Polecamy Cię wszystkim naszym znajomym i już wiemy, że widzimy się w 2015 roku. Buziaki z Legnicy dla Was.

  2. Michał to wyjątkowy fotograf, a zdjęcia, które wykonuje zachwycają wszystkich naszych znajomych i rodzinę. Poleac obejrzeć całą galerię, to przepiękne zdjęcia. Galera artystyczna to coś, co jest absolutnie unikalne i wyjątkowe.

  3. Przepiękna galeria zdjęć i niebalanlne podejście. Widać, że to jest wieloletnie doświadczenie. Cudowne zdjęcia.

  4. Z całego serca polecamy Michała na fotografa ślubnego. Zdjęcia cudowne, fotoksiążka bardzo elegancka i bardzo solidnie i starannie wykonana. Współpraca z Tobą Michale, to sama przyjemność. Nigdy się nie czuliśmy tak swobodnie przy zdjęciach. Dziękujemy za piękną pamiątkę. Albumy dla rodziców też się rodzicom bardzo podobają. Do zobaczenia niebawem, Życzymy Ci takich klientów jak my.

Napisz komentarz...

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *