Menu


Jaki Garnitur na ślub, smoking czy frak ?

Jaki garnitur na ślub ? Ślub, to nie tylko wyjątkowy dzień dla kobiety, to nie tylko wybór ślubnej. To też ważny dzień dla mężczyzny. Garnitur na ślub


 

 
Ślub, to nie tylko wyjątkowy dzień dla każdej kobiety, to nie tylko wybór pięknej sukni ślubnej, welonu i bukietu. To też bardzo ważny dzień
w życiu każdego mężczyzny. Wszystko powinno być zorganizowane idealne i odpowiednio dopasowane, także strój.

Pracownia krawiecka Artura Mazura może być doskonałym wyborem. Polecam.

Panowie zwykle przykładają mniejszą wagę do ubioru na wesele. Przeważnie kończy się to wyborem gotowych zestawów, które nie zawsze wyglądają dobrze, a są przy tym dość drogie.

Minusem tego rozwiązania jest to, że najczęściej następnego dnia po ślubie lub po sesji plenerowej te zestawy, kupowane na szybko i bez przemyślenia, lądują w szafie.

Pojawia się zatem pytanie. Czy jest ubiór, który można wykorzystać na własny ślub a potem na inne okazje? Tak, to: klasyczny garnitur.

Prosty, klasyczny i co najważniejsze dopasowany na miarę garnitur z odpowiednio dobranymi dodatkami będzie rozwiązaniem eleganckim, stylowym i bezpiecznym, który będzie można zastosować do innych uroczystości.

Garnitur na ślub powinien być w kolorze ciemnym z dość cienkiej tkaniny. Pamiętajmy że sezon ślubny to głównie słoneczne i upalne dni. Zalecane kolory to ciemne szarości, brązy, granaty. Uważany za bardzo stylowy kolor czarny, na gorące dni nie będzie najlepszym wyborem. Czarny, to kolor wieczorowy, a ceremonia ślubna odbywa się przeważnie za dnia. Ciemnoszary garnitur znajdzie szersze, późniejsze zastosowanie niż czarny.

Można zastosować garnitur dwu lub trzy częściowy, w zależności od upodobań pana młodego. Warto zapamiętać, że jeżeli decydujemy się na trzyczęściowy garnitur, to kamizelka powinna być uszyta z tego samego materiału co marynarka i spodnie. Błyszczące kamizelki nie mają nic wspólnego ze stylem i elegancją.
 

 

Pozostałe dodatki, których nie może zabraknąć:

– Biała koszula z klasycznym kołnierzykiem i francuskimi mankietami (bawełniana).
– Klasyczne spinki do mankietów.
– Krawat. Pasuje gładki lub z delikatną fakturą (jedwabny).
– Biała poszetka dyskretnie włożona do brustaszy (jedwabna lub lniana).
– Kwiatek w butonierce – nie koniecznie dopasowany do bukietu panny młodej.
– Pasek ze srebrną klamrą (z czarnej skóry).
– Skarpety typu podkolanówki w kolorze czarnym (jedwabne).
– Klasyczne czarne półbuty.

 

 

Frak – elegancki strój dla pana młodego na ślub i specjalne okazje.

Składa się z marynarki frakowej z wyłogami zamkniętymi i pokrytymi jedwabiem oraz sześcioma guzikami z przodu, dwoma z tyłu (nad szlicem) i czterema na każdym rękawie pokrytymi tym samym rodzajem materiału, co wyłogi.

Spodnie powinny być w tym samym kolorze i z tego samego materiału co marynarka. Spodnie powinny mieć zakładki i dwa wąskie lampasy na szwach bocznych.

Jeżeli się decydujemy na kamizelkę, to powinna być biała oraz mieć klapy. Kamizelkę zapina się przeważnie na spinki, może być ich od trzech do czterech. Koszula powinna być biała.

Kolejny element to muszka, najlepiej wykonana z tego samego materiału, co kamizelka w kolorze białym.

Buty powinny koniecznie czarne, wykonane z lakierowanej skóry.

Do fraka można nosić też laseczkę – laseczka powinna być cała czarna.

Frak to nie tylko własny ślub, to bal czy kolacja. Frak jest również najbardziej tradycyjnym ubiorem do opery.

 

 

Smoking – elegancki strój dla pana młodego na ślub i specjalne okazje.

Składa się z marynarki z wyłogami pokrytymi jedwabiem, jednorzędowa z jednym guzikiem z przodu i czterema na każdym rękawie pokrytymi tym samym jedwabiem co wyłogi. Kieszenie nie mają patek.

Spodnie powinny być w tym samym kolorze i z tego samego materiału co marynarka. Spodnie powinny mieć zakładki i dwa wąskie lampasy na szwach bocznych z tego jedwabiu, którym wyłożone są wyłogi.

Jeżeli się decydujemy na kamizelkę, to powinna mieć taki sam kształt, jak ta do fraka, jednak częściej jest czarna i wykonana z jedwabiu. Koszula powinna być biała.

Kolejny element to muszka, musi być wykonana z czarnego jedwabiu tożsamego z tym na wyłogach.

Buty powinny koniecznie czarne, wykonane z lakierowanej skóry.

Preferowany kapelusz to czarny homburg.

 

 

Panowie, nie róbcie częstego błędu i nie ubierajcie się pod kolor butów, kwiatów, dodatków panny młodej. Koszula nie musi być dopasowana do sukni. Poszetka nie musi być dopasowana z bukietem. Ubranie ma się harmonizować z Tobą.

Drogie panie. Pozwólcie Waszemu mężczyźnie ubrać się samemu. Niech się dobrze czuje w tym co wybrał. W końcu nie chcecie mieć przy boku dodatku do sukni, bukietu czy butów, tylko przystojnego, stylowo ubranego faceta.

Jaki garnitur na ślub ? Taki jaki Wam się podoba drodzy Panowie.

 
 


 
Zobacz także:

Jak przygotować się do ślubu i wesela ? Kalendarz Młodej Pary.

Napisz komentarz...

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *